מה זה פרויקט המחזאים בצוותא??

"המחזאים בצוותא"  פרויקט לקידום וניסוי מחזאות ישראלית חדשה  ומתן ביטוי ליצירה מקורית, חדשה וצעירה. הפרויקט נתמך על ידי  משרד התרבות והספורט. 

בתחילת 2016  תיאטרון צוותא אימץ את קבוצת המחזאים בניהולם של רועי מליח רשף, דניאל בוצר, נועה שכטר ושי שבתאי.  מאז ועד היום קבוצת המחזאים מעלה כארבע חמש פעמים בשנה ארבע הצגות מקוריות קצרות (עד כ-20 דקות של אחת). המחזות נכתבים ברובם על ידי קבוצת המחזאים. המחזות נכתבים תוך שיתוף והדדיות בין המחזאים. המחזות נסובים לרוב סביב נושא אחד משותף,. הנושא נבחר בשיתוף הקהל באמצעות הפייסבוק.  

הכנסות הפרויקט מוקדשות לכיסוי הוצאותיו, וליצירת מנגנון התומך במחזאות ישראלית עדכנית ומקורית.

היות ומסגרות הפיתוח למחזאות מאוד דלות בארץ. מצאנו את עצמנו בבעיה. מחזה הוא רק חלק יצירה. היום על מנת להעלות מחזה בתיאטרון בין אם זה רפרטוארי ובין אם זה פרינג‘ הוא ארוך ולרוב מייגע. להיות מחזאי כמו כל אמנות דורשת אימון. אי לכך החלטנו לא לחכות שיבקשו מאיתנו ולא לחכות לועדות אומנותיות שיחליטו למעננו אלא להפיק בכוחות עצמנו. יזמות ושיתוף פעולה הם כלי שבתיאטרון ממעטים להשתמש. כלים אלו מקנים לנו להסתכל על התיאטרון כמודל חדש ולא נתמך.

אנו מייצרים חומרים שמתקשרים עם הקהל, נותנים כבוד למילה הכתובה, נותנים מקום לבימאים להחשף ולהתמודד עם יצירה בתולית. שחקנים מקבלים במה להביע את עצמם בחומרים שלרוב אין להם גישה. ולקהל אנו נותנים לראות תהליך, לעקוב אחרי אומנים, ובעיקר חוויה חד פעמית. וכל הרווחים הולכים ליצירה עצמה. שכירת אולם, פרסום, חללי חזרות ובעתיד אנו מקווים גם תשלום לכל האומנים.  

לאתר המחזאים לחצו על הכפתור


 פרויקט המחזאים בצוותא